Visa. Chytrý způsob jak platit v zahraničí

Každý den používají miliony lidí na svých cestách kartu Visa.

Platební karty Visa jsou přijímány ve více než 38 milionech lokalit a 200 zemích světa. Proč si tedy s sebou brát cizí měnu, když můžete platit kartou v zahraničí stejně pohodlně jako doma?

Pomoc na cestách na dosah ruky

Pokud při pobytu v zahraničí přeci jen potřebujete hotovost, naše aplikace Travel App vám poradí, kde najít nejbližší bankomat. Díky jednoduchému převodníku měn budete navíc vždy vědět, kolik co stojí v přepočtu na české koruny. Získáte tak dokonalý přehled nad svými prázdninovými útratami.Nová aplikace Visa Travel Tools

Váš ideální průvodce na cesty

App Store Google Play

Užitečné rady při cestování...

Plaťte v místní měně

Pokud v zahraničí vybíráte hotovost nebo platíte kartou, můžete být dotázáni, zda preferujete placení v místní či domácí (české) měně. Zvolte spíše platbu v lokální měně, získáte tak zpravidla nejvýhodnější kurz a vyhnete se skrytým poplatkům*.

* Poplatky mohou být účtovány v závislosti na vaší bance

Před cestou se informujte

Zjistěte si aktuální kurz měny v zemi, kam cestujete, a kolik na místě stojí základní věci, jako např. taxi z letiště nebo šálek kávy, ve srovnání s cenami u nás. Pro porovnání měnových kurzů můžete využít i převodníku měn zde. Aplikace Travel App vám zároveň pomůže zjistit, jak často jsou platební karty ve vámi vybrané zemi přijímány.

Na cesty si berte méně hotovosti

Není důvod měnit vaše platební návyky, i když cestujete do zahraničí. Při placení jednoduše používejte vaši kartu Visa jako obvykle. Je to pohodlné a bezpečné řešení, protože jste chráněni proti podvodům a zároveň můžete kartou Visa zaplatit na milionech míst po celém světě.

Využívejte široké spektrum nástrojů

Pokud potřebujete hotovost, je pohodlnější vybrat si ji až na místě. Využijte vyhledávač bankomatů v naší aplikaci a ať už jste kdekoli, jednoduše zjistíte, kde můžete vybrat hotovost bezpečně a pohodlně.

Další výhody proč platit kartou Visa

Bezpečnost

Platby kartou Visa v zahraničí jsou stejně bezpečné jako doma a to i v případě, pokud dojde k nějakému problému. Abychom ochránili vaše karty Visa, spolupracujeme s bankami po celém světě. Svůj výlet si tak můžete bez obav užít s vědomím, že jste chráněni jak proti podvodům, tak v případě ztráty či krádeže.

Pokud by přeci jen byla vaše Visa platební karta v průběhu cesty zneužita, své peníze získáte zpět. V případě, že kartu ztratíte nebo vám je ukradena, jednoduše kontaktujte vaši banku, která vám zajistí její náhradu, případně pro vás zařídí nouzový převod peněz.

Užitečnost placení kartou

Poplatky za placení kartou Visa v zahraničí jsou srovnatelné s poplatky za výměnu hotovosti kdekoli na ulici. Výhodou placení kartou Visa v zahraničí je ale fakt, že si nemusíte dělat starosti s riziky, která se pojí s nošením většího množství hotovosti při sobě.

Něco navíc

Při platbě kartou Visa za zboží či služby je navíc váš nákup chráněn po celém světě. Pokud si tedy například koupíte vadné nebo poškozené zboží, služba, za kterou jste zaplatili, vám nebyla poskytnuta, nebo vám nebylo správně doručeno zaplacené zboží, peníze získáte zpět prostřednictvím vaší banky.

Kontrola

S Visou máte pod kontrolou veškeré vaše platby, které vidíte přehledně v internetovém a mobilním bankovnictví nebo po návratu z dovolené na výpisech z účtu.Další tipy pro bezpečné nošení a používání vaší Visa karty na cestách naleznete zde.
Nahoru

Ať už se chystáte cestovat kamkoliv, věříme, že si to užijete.
A nezapomeňte si s sebou přibalit kartu Visa!

V zahraničí mohou být za platbu kartou účtovány poplatky.