Press Releases | Visa

New Detail

Cyklozávod Visa olympijským Riem zná svého vítěze

21/09/2016

Press Release Image

PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA, 21. září 2016 – Visa Inc. (NYSE: V)

Již 30 let je Visa oficiálním sponzorem největšího sportovního svátku – olympijských her. Díky cyklosimulátoru virtuální reality se jí navíc letos podařilo přenést trochu té bujaré atmosféry Ria přímo do Olympijského parku Rio-Lipno. Pomocí brýlí pro virtuální realitu a speciálního trenažéru se návštěvníci Visa stanu ocitli přímo v ulicích Ria a v rámci virtuálního závodu mohli projet třeba kolem legendární pláže Copacabana.

Zasloužené vítězství

Absolutním vítězem závodu se stal Milan Havel ze Sušice, který tak získal hlavní cenu v podobě kompletního setu virtuální reality, a to telefonu Samsung Galaxy S7 edge a speciálního příslušenství Samsung Gear VR brýlí. K prvenství na trase dlouhé 1,5 km potřeboval čas 2 minuty a 17 vteřin. Předjel tak nejen známé české profesionální sportovce, ale i tisíce dalších jezdců, kteří se závodu ulicemi Ria zúčastnili. Celkem totiž závodilo 2 200 lidí, kteří dohromady ujeli vzdálenost více než 3 300 kilometrů.

„Zájem o závod byl obrovský a my jsme rádi, že jsme mohli tolika návštěvníkům Olympijského parku dopřát možnost vžít se do kůže vrcholových cyklistů a dostat se do ulic slunného brazilského Ria alespoň na dálku. Už teď se jako dlouhodobý partner olympijských her těšíme na další projekty, kde budeme moci využít našich zkušeností v oblasti technologických inovací,“ říká Marcel Gajdoš, Country Manager Visa pro Česko
a Slovensko.

„Kolu a běhání se věnuji prakticky celý život, a když to jde, tak si i rád zaplavu. Pro závod jsem zvolil jednoduchou taktiku – napálit start, dostat se do vedení a snažit se nepolevit. Pak už mi zbývalo jen doufat, že mě nikdo nepředjede,“ podělil se o zkušenosti ze závodu hrdý vítěz Milan Havel.