Spolehlivé a bezpečné placení s Google PayTM

Visa. Nyní s aplikací Google Pay.

Jak Google Pay funguje

Stáhněte si aplikaci

Přidejte svou kartu Visa vydanou partnerskými bankami, které podporují službu Google Pay

V aplikaci Google Pay ji stačí jednoduše vyfotit nebo přidat ručně.

Proveďte nákup

Jednoduše probuďte svůj telefon a umístěte ho k bezkontaktnímu terminálu. Na vašem zařízení uvidíte potvrzení platby.

Banky podporující Google Pay

mBank

Moneta

KB

 

Nakupujte, jak se vám zlíbí

Jednoduše

Stačí přiložit a zaplatit pomocí Google Pay kdekoliv, kde jsou přijímány bezkontaktní platby Historii nákupů můžete sledovat díky potvrzením o platbách přímo v aplikaci.

Bezpečně

Google Pay nabízí stejnou záruku zabezpečení, jakou očekáváte od placení kartou Visa. Každému nákupu je aplikaci přiřazeno jedinečné číslo virtuálního účtu, takže údaje o vaší kartě vždy zůstanou v bezpečí. Číslo vaší karty Visa se do telefonu nikdy neuloží a během nákupu není s prodejcem nijak sdíleno.

Rychle

Aplikaci není třeba otevírat a nemusíte hledat peněženku ani mince. Stačí poklepat na displej, zaplatit a užívat si pohodlí a volnosti.

 

Kde můžete nakupovat

Službu Google Pay můžete používat ve všech obchodech s terminálem pro bezkontaktní platbu, označeným příslušným symbolem: Většina prodejců už bezkontaktní platby podporuje a další stále přibývají.

 

Často kladené otázky

Otevřít vše

Jak do aplikace Google Pay vložím svou kartu Visa?

Jednoduše si stáhněte Google Pay z obchodu Google Play. Pokud už máte kartu Visa propojenou se svým Google účtem, propojte tuto kartu s aplikací Google Pay potvrzením několika základních informací, nebo připojte novou kartu Visa – stačí ji vyfotit nebo přidat ručně.

Kde mohu Google Pay použít?

Aplikaci Google Pay lze použít k zaplacení všude tam, kde jsou přijímány bezkontaktní platby kartou Visa. Stačí jen zkontrolovat, zda je na platebním terminálu symbol pro bezkontaktní platby.

V Evropě jsou k dispozici již více než tři miliony bezkontaktních terminálů, kde můžete používat službu Google Pay. Jen v České republice naleznete více než 140 tisíc takových míst ke konci roku 2017. Při používání aplikací v zařízení se systémem Android budete moci brzy také platit prostřednictvím služby Google Pay kdekoli se zobrazí tlačítko „Koupit s Google Pay“.

Jak mohu používat službu Google Pay pro bezkontaktní platby?

Google Pay můžete používat kdekoliv, kde uvidíte symbol pro bezkontaktní platby:

Pro provedení bezkontaktní platby vaším telefonem s NFC nemusíte otevírat aplikaci Google Pay. Stačí postupovat následovně:

  1. Probuďte svůj telefon
  2. Přiložte zadní část telefonu k bezkontaktnímu platebnímu terminálu

Poznámka: Při odesílání plateb prostřednictvím systému Google Pay budete vyzváni k odemčení zařízení v případě platby nad pětisetkorunovou hranici(pomocí hesla, gesta nebo otisku prstů) a podržení telefonu na bezkontaktním platebním terminálu podruhé, abyste platbu dokončili. Tento postup slouží jako dodatečné bezpečnostní opatření.

Mohu používat službu Google Pay pro placení jízdného ve vozidlech hromadné městské dopravy?

Ano. V dopravních prostředcích, vybavených terminály pro bezkontaktní platby bankovní kartou lze tímto způsobem jízdné uhradit.
Abyste mohli použít aplikaci opravdu rychle a jednoduše, doporučujeme mít připravený telefon před nastoupením do autobusu nebo tramvaje a při přiblížení se k turniketům:

  1. Probudit svůj telefon
  2. Přiložit telefon k bezkontakní čtečce

Co se stane, když dojde ke ztrátě nebo krádeži mého telefonu?

Služba Google Najdi moje zařízení u vám umožňuje telefon najít, zamknout nebo vymazat jeho obsah. Také můžete jednoduše zadat do vyhledávače heslo "najít můj telefon" a Google vám zařízení lokalizuje na mapě.

I tak doporučujeme nahlásit ztrátu telefonu bance, která platební kartu, vloženou do Google Pay, vydala.

K čemu je Číslo virtuálního účtu v aplikaci Google Pay?

Visa spolupracuje s vaší bankou na přiřazení jedinečného čísla virtuálního účtu, které se používá při platbách prostřednictvím služby Google Pay. To znamená, že základní údaje o vaší kartě nejsou s platbou nikdy propojeny. Představte si toto virtuální číslo účtu (platební token) jako digitální náhradu za kartu Visa.

Jak bezpečné je placení s Google Pay?

Když přidáte kartu Visa do aplikace Google Pay, přiřadíme vám ve spolupráci s vaší bankou platební token (označený v Google Pay jako číslo virtuálního účtu) jako náhradu za údaje o vaší fyzické kartě. Právě token je využíván pro odesílání a zpracování platby přes Google Pay. To znamená, že vaše jméno a kompletní údaje o kartě se v aplikaci nikdy nezobrazí a nikdy nejsou sdíleny s prodejcem.

Pro používání služby Google Pay vyžadujeme nastavení bezpečného uzamčení zařízení Android (přístupovým kódem, gestem nebo otiskem prstu).

Co jsou platby vyšší hodnoty?

Mobilní platební služby, jako je služba Google Pay, lze využít i pro platby nad pětisetikorunovou hranicí pro bezkontaktní placení. V České republice podporují tyto takzvané bezkontaktní platby s vysokou hodnotou všichni prodejci. Tento typ plateb pak vyžaduje autentifikaci pro odemčení vašeho zařízení pomocí hesla, otisku prstu, nebo gesta. Tyto metody ověření držitelů karet přinášejí dodatečnou úroveň zabezpečení pro váš klid a fungují stejně jako při použití funkce Chip & PIN pro zabezpečení plateb uskutečněných kartou Visa.

Další informace o používání služeb Visa a Google Pay naleznete zde

Google Pay je ochranná známka společnosti Google Inc.