Innovation

Click to Pay s Visa: Platby online bez nutnosti přepisovat číslo karty

Ve Visa pracujeme na tom, aby platby v e-shopech byly stejně rychlé a jednoduché jako v kamenných obchodech. Proto přinášíme do Česka inovativní platební řešení Click to Pay s Visa.

Click to Pay s Visa – jednoduché placení v e-shopech

Evropané už bezhotovostní platby v obchodech a při placení online vnímají dlouhodobě jako naprostou samozřejmost a společnost Visa proto pracuje na tom, aby mohli spotřebitelé platit na internetu snadno a bezpečně. Přes dvacet evropských zemí za poslední rok registrovalo nárůst v e-commerce platbách o více než 40 % a v Česku došlo dokonce ke 45% zvýšení (červen 2021 vs. červen 2020).[1]

Ačkoli je placení online snadné, opakované zadávání čísla platební karty a opětovné přihlašování do účtů na e-shopech může často vést k nedokončeným objednávkám. Proto neustále pracuje na vylepšování těchto kroků, aby placení na internetu bylo jednodušší, rychlejší a bezpečné. Visa v Česku spolu s dalšími partnery spustila Click to Pay s Visa – řešení, které spotřebitelům umožní platit kartou bez nutnosti zadávat 16místné číslo karty a významně sníží počet kroků nutných pro dokončení objednávky. Visa navíc novou platební metodu zabezpečila nejmodernější technologií pro ověřování totožnosti. Díky tomu jsou platební údaje při každém nákupu nahrazeny unikátním tokenem, aby nebylo možné skutečná data dohledat.

 

 

 

 

Co je to Click to Pay s Visa?

Jde o řešení, se kterou končí opakované zadávání platebních údajů při placení kartou na internetu. Funguje na počítači i na mobilu a osobní údaje spotřebitelů jsou bezpečně uložené tak, aby mohli platit na více místech. Navíc si lze tímto způsobem uložit více platebních karet Visa a při platbě vybrat tu, kterou preferujete.

Proč začít platit pomocí Click to Pay s Visa?

Velkou výhodou je značná úspora času. Spotřebitelé nemusí zadávat 16místné číslo platební karty, pamatovat si další hesla ani vyplňovat různé kolonky při platbě navíc. Tyto kroky většinu z nás obtěžují, což je hlavní důvod, proč Click to Pay s Visa existuje. A díky dodatečnému zabezpečení si spotřebitelé mohou být jisti tím, že jsou jejich platby na internetu dostatečně chráněny.

Jak lze začít používat Click to Pay s Visa?

Aktivace je možná jedním z těchto způsobů:

  • Přímo v platební bráně u obchodníka, který platby na jedno kliknutí umožňuje, a má na e-shopu uvedenou ikonu ;
  • V internetovém bankovnictví vybraných bank
  • Nebo jednoduše na webu Visa.

 

 

 

 

 

Jak probíhá platba pomocí Click to Pay s Visa?

Při dalších nákupech stačí kliknout na ikonu Click to Pay s Visa , vybrat platební kartu a potvrdit platbu. Je to opravdu rychlé a jednoduché.

 

Kde všude lze platit pomocí Click to Pay s Visa?

Je to možné u každého obchodníka, který má na e-shopu uvedený symbol Click to pay s Visa . Řešení lze v současné době vyzkoušet při placení na vybraných českých e-shopech a partnerských platformách využívajících platební bránu od KB SmartPay a GoPay jako jsou BUSHMAN, Nadace Terezy Maxové dětem TERIBEAR, a Cesta domů. Během roku 2022 se bude řešení rozšiřovat i na další e-shopy tak, aby se stalo Click to Pay s Visa standardem online placení na českém trhu.

 

[1] Visa data (srpen 2021)

Tag: Click To Pay